Współpraca PG z MON w ramach offsetu dla Marynarki Wojennej RP | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-08-19

Współpraca PG z MON w ramach offsetu dla Marynarki Wojennej RP

PG_MON
W dniu 17. sierpnia 2021 r. Politechnikę Gdańską wizytował płk. Robert Frommholz, dyrektor Biura ds. Umów Offsetowych Ministerstwa Obrony Narodowej oraz płk. Michał Hresiukiewicz, radca prawny BdsUO MON. Podczas pobytu na PG spotkał się m.in. z władzami uczelni, dyrekcją Centrum Morskich Technologii Militarnych PG oraz przedstawicielami Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG. Wizyta dotyczyła realizacji zobowiązań Centrum Morskich Technologii Militarnych Politechniki Gdańskiej jako jednego z dwóch beneficjentów offsetu związanego z zakupem przez Ministerstwo Obrony Narodowej RP czterech śmigłowców zwalczania okrętów podwodnych (ZOP) i bojowego ratownictwa (CSAR) AW 101 Merlin. Umowę w tej sprawie władze PG i CMTM podpisały z MON w styczniu 2020 r.